Przemysław Mieczykowski

adwokat – partner zarządzający
MailLinkedin

Biografia

Adwokat wpisany na listę adwokatów izby adwokackiej w Płocku. Partner w Kancelarii Szczygielski Mieczykowski Dobkowska Adwokaci. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych z informatyki śledczej na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Autor pracy magisterskiej pt. „Postępowanie dowodowe w sprawach o przestępstwa internetowe” uznanej w Polsce za najlepszą pracę magisterską z kryminalistyki w roku 2015 r. i nagrodzoną przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyki w konkursie im. prof. Hanauska. Z wyróżnieniem zdał egzamin adwokacki.

W latach 2013-2015 praktykował w kancelarii adwokackiej w Warszawie adw. Jakuba Wende specjalizującej się w prawie karnym. Od 2015 r. współpracował z Kancelarią Szczygielscy w Płocku. Prelegent i uczestnik licznych konferencji i wykładów ogólnopolskich z zakresu prawa, biznesu i nowych technologii. Wykładowca akademicki, autor i prelegent w szkoleniach organizowanych dla oświaty, instytucji samorządowych i biznesu. W swojej praktyce prawniczej łączy informatykę z prawem zwłaszcza w zakresie pozyskiwania dowodów cyfrowych.

Prowadził duże sprawy dotyczące przestępstw kryminalnych i gospodarczych. Specjalizuje się w prawie karnym i karno-skarbowym, prawie oświatowym,, postępowaniach spornych przed sądami i organami administracji. Stworzył aktualną stronę internetową.


adwokat mieczykowski

DANE KONTAKTOWE

Tel : (+48) 698-624-334
Email : mieczykowski@smdlaw.pl